Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha23) - en to te translation catalogue (28 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Priority
te: ప్రాధాన్యత

en: Action
te: చర్య

en: Last updated
te: చివరి తాజాకరణ

en: Message
te: సందేశం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Label
te: లేబుల్

en: Default
te: అప్రమేయం

en: High
te: ఎక్కువ

en: Low
te: తక్కువ

en: Page
te: పేజీ

en: Filter
te: వడపోయి

en: Field name
te: ఫీల్డ్ పేరు

en: Medium
te: మధ్యస్థం

en: Maximum length
te: గరిష్ఠ పొడవు

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Error message
te: పొరపాటు సందేశం

en: Warning message
te: హెచ్చరిక సందేశం

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »

en: Status message
te: స్థితి సందేశం
