Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha26) - en to eo translation catalogue (26 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Action
eo: Ago

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Required
eo: Bezonata

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: High
eo: Alta

en: Low
eo: Malalta

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Page
eo: Paĝo

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Medium
eo: Medio

en: Desc
eo: malkreske

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Asc
eo: kreske
