Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha26) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Virði

en: Author
is: Høvundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Last updated
is: Seinasta dagføring

en: Reset
is: Tómstilla

en: Message
is: Boð

en: Required
is: Kravd

en: Default
is: Standard

en: High
is: Høgt

en: Low
is: Lág

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Medium
is: Miðal

en: Maximum length
is: Mest loyvda longd

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Error message
is: Feilboð

en: Warning message
is: Ávaringarboð

en: Status message
is: Støðuboð
