Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha26) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Priority
ja: 優先度

en: Action
ja: アクション

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Required
ja: 必須

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: High
ja: 高い

en: Low
ja: 低い

en: Notes
ja: ノート

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Add content
ja: コンテンツを追加

en: Page
ja: ページ

en: Published
ja: 掲載

en: Filter
ja: フィルター

en: Message type
ja: メッセージタイプ

en: Field name
ja: フィールド名

en: Medium
ja: 中程度

en: Desc
ja: 降順

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: author
ja: 投稿者

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Generate content
ja: コンテンツの生成

en: Values
ja: 値

en: Keyword
ja: キーワード

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Published status
ja: 掲載ステータス

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Find and manage content.
ja: コンテンツの検索と管理。

en: Asc
ja: 昇順

en: Development settings
ja: 開発設定

en: Editorial
ja: コンテンツ編集

en: Find and manage content
ja: コンテンツの検索と管理
