Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha28) - en to bs translation catalogue (20 entries)

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Author
bs: Autor

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Priority
bs: Prioritet

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: Message
bs: Poruka

en: Required
bs: Obavezno

en: Label
bs: Oznaka

en: High
bs: Visoko

en: Low
bs: Nisko

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Field name
bs: Ime polja

en: Medium
bs: Srednje

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Sort by
bs: Sortiraj prema
