Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha28) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Medium
hi: माध्यम

en: Desc
hi: अवरोही

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: Editorial
hi: संपादकीय

en: Find and manage content
hi: सामग्री ढूंढें और प्रबंधित करें
