Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha32) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Priority
ar: الأولوية

en: Action
ar: إجراء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: High
ar: مرتفعة

en: Low
ar: منخفض

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Medium
ar: متوسط

en: Desc
ar: تنازلي

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: author
ar: مؤلف

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Values
ar: قيم

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Asc
ar: تصاعدي
