Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha34) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Priority
id: Prioritas

en: Action
id: Tindakan

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Message
id: Pesan

en: Required
id: Wajib

en: Default
id: Bawaan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Content type
id: Jenis konten

en: Add content
id: Tambah konten

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Message type
id: Tipe pesan

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Medium
id: Sedang

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Values
id: Nilai

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Warning message
id: Pesan peringatan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Status message
id: Pesan status

en: Find and manage content.
id: Cari dan kelola konten.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Development settings
id: Pengaturan pengembangan

en: Find and manage content
id: Cari dan kelola konten
