Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha34) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Priority
pt: Prioridade

en: Action
pt: Ação

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: Required
pt: Obrigatório

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Notes
pt: Notas

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Message type
pt: Tipo de mensagem

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Medium
pt: Médio

en: Desc
pt: Decrescente

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Word count
pt: Contador de palavras

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Generate content
pt: Gerar conteúdo

en: Values
pt: Valores

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Path is required.
pt: O endereço é requerido.

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Find and manage content.
pt: Encontrar e gerenciar conteúdo.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Development settings
pt: Configurações de desenvolvimento

en: Find and manage content
pt: Buscar e gerenciar conteúdo
