Schema.org Blueprints Experimental (1.0.0-alpha34) - en to th translation catalogue (26 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Action
th: แอคชั่น

en: Last updated
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Required
th: จำเป็น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: High
th: สูง

en: Low
th: ต่ำ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: author
th: ผู้เขียน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Status message
th: สถานะข้อความ

en: Quotation
th: ใบเสนอราคา
