Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (18 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Pages
bs: Stranice

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Overview
bs: Pregled

en: Edit
bs: Izmjeni

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: edit
bs: izmijeni

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: Roles
bs: Uloge

en: Code
bs: Kod

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bs: Unesite jednu stranicu po liniji kao Drupalovu putanju. Znak '*' je wildcard. Na primjer, unesite %blog za blog stranice ili %blog-wildcard za svaki lični blog. %front je naslovna stranica.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bs: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod izmedju %php. Nepravilan kod može napraviti "probleme" sa vašom stranicom pa stoga budite oprezni.
