Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Pages
cs: Stránky

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: edit
cs: upravit

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Roles
cs: Role

en: Code
cs: Kód

en: Other
cs: Jiné

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: About
cs: Popis
