Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: edit
ja: 編集

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Roles
ja: 役割

en: Code
ja: コード

en: Other
ja: その他

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: Scope
ja: スコープ

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ja: PHPモードを選択した場合、%php の間にPHPコードを記入してください。正しくないコードを実行した場合、このDrupalサイトが正常に動作しなくなる可能性があるので注意してください。

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ja: 以下のPHPコードが <code>TRUE</code> を返したら加える（PHPモード － PHPに精通した方専用)

en: About
ja: アバウト

en: Add to every page except the listed pages.
ja: リストに記載したページ以外のすべてのページに加える

en: Add to the listed pages only.
ja: リストに記載したページにのみ加える
