Script Junkie (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Pages
ru: Страницы

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: edit
ru: изменить

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Roles
ru: Роли

en: Code
ru: Код

en: Other
ru: Другое

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ru: Вводите по одному внутреннему пути Drupal на строку. Символ '*' заменяет любое количество символов. Например, введите %blog для обзорной страницы блогов, %blog-wildcard для всех персональных блогов. %front - главная страница.

en: Scope
ru: Ограничение

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ru: Если выбран PHP-режим, введите PHP-код между %php. Имейте в виду, что выполнение некорректного PHP-кода может привести к неработоспособности сайта.

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ru: Добавлять, если следующий PHP код возвращает <code>TRUE</code> (PHP-режим, только для экспертов).

en: About
ru: Информация

en: Namespace
ru: Пространство имён

en: Add to every page except the listed pages.
ru: Добавлять ко всем страницам, кроме указанных.

en: Add to the listed pages only.
ru: Добавлять только на указанные страницы.

en: Script
ru: Сценарий
