Scroll progress (8.2.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Enable
fr: Activer

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Negate
fr: Inverse

en: Element
fr: Élément

en: Request Path
fr: Chemin de la requête

en: Negate the condition
fr: Inverser la condition

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
fr: Spécifiez des pages en utilisant leurs chemins. Entrez un chemin par ligne. Le caractère '*' est un caractère de remplacement. Exemples de chemin : %user-wildcard pour chaque page utilisateur. %front est la page d'accueil.
