Scroll progress (8.2.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: Submit
uk: Надіслати

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Visibility
uk: Видимість

en: Negate
uk: Інверсія

en: Element
uk: Елемент

en: Request Path
uk: Запит шляху

en: Negate the condition
uk: Інверсія умови

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка "*" є заміною будь-якого символа. Приклади шляхів: %user-wildcard — сторінка кожного з користувачів. %front — головна сторінка.
