ScrollReveal JS (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Container
hi: कंटेनर

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Top
hi: ऊपर

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Bottom
hi: तल

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Scale
hi: पैमाना

en: Cleanup
hi: सफ़ाई

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Duration
hi: अवधि

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: - Any -
hi: -कोईभी-
