ScrollReveal JS (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (53 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Container
hu: Tároló

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Top
hu: Teteje

en: Updated
hu: Frissítve

en: Bottom
hu: Alja

en: Always
hu: Mindig

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Mobile
hu: Mobil

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Duration
hu: Időtartam

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Attach method
hu: Csatolás módja

en: Selector
hu: Kiválasztó

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Once
hu: Egyszer

en: Installed
hu: Telepített

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Interval
hu: Időköz

en: Distance
hu: Távolság

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Local
hu: Helyi

en: Offset
hu: Eltolás

en: Target
hu: Cél

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Minimized
hu: Tömörített

en: Origin
hu: Kezdőpont

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Desktop
hu: Asztali számítógép

en: Rotate
hu: Elforgatás

en: All pages except those listed
hu: Minden oldal, kivéve a listában szereplők

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: URL Visibility
hu: Webcím láthatóság

en: Save and go to list
hu: Mentés és visszatérés a listához
