ScrollReveal JS (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Top
nl: Bovenaan

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Always
nl: Altijd

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Comment
nl: Reactie

en: Scale
nl: Schalen

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Delay
nl: Vertraging

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Once
nl: Eénmaal

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Distance
nl: Afstand

en: Rebuild
nl: Opnieuw bouwen

en: Local
nl: Lokaal

en: Target
nl: Doel

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Debug mode
nl: Debug modus

en: Origin
nl: Oorsprong

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Rotate
nl: Roteren

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Save and go to list
nl: Opslaan en naar de lijst gaan
