ScrollReveal JS (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: Updated
fa: به‌روز

en: Bottom
fa: پایین

en: Always
fa: همیشه

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Comment
fa: نظر

en: Filter
fa: صافی

en: Scale
fa: مقیاس

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Duration
fa: مدت

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Installed
fa: نصب شده

en: Duplicate
fa: تکراری

en: Offset
fa: جابجایی

en: Target
fa: مقصد

en: Opacity
fa: مبهمیت

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: Rotate
fa: چرخاندن
