ScrollReveal JS (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Top
pt: Superior

en: Updated
pt: Atualizado

en: Bottom
pt: Inferior

en: Always
pt: Sempre

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Scale
pt: Escala

en: Cleanup
pt: Limpeza

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Duration
pt: Duração

en: Delay
pt: Atraso

en: Selector
pt: Seletor

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Once
pt: Uma vez

en: Installed
pt: Instalado

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Interval
pt: Intervalo

en: Distance
pt: Distância

en: Rebuild
pt: Reconstruir

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Target
pt: Alvo

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Origin
pt: Origem

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Rotate
pt: Rotacionar

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Save and go to list
pt: Salvar e ir para lista
