ScrollReveal JS (1.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Origin
kn: ಮೂಲ

en: Desktop
kn: ಗಣಕತೆರೆ

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು
