ScrollReveal JS (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Top
tr: En üst

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Bottom
tr: Alt

en: Always
tr: Her zaman

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Scale
tr: Ölçek

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Duration
tr: Süre

en: Delay
tr: Gecikme

en: Selector
tr: Seçici

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Installed
tr: Kurulu

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Interval
tr: Aralık

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Local
tr: Yerel

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Target
tr: Hedef

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Rotate
tr: Döndür

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar
