ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Container
ja: コンテナー

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Top
ja: トップ

en: Updated
ja: 更新

en: Bottom
ja: ボトム

en: Always
ja: 必須

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Scale
ja: スケール

en: Mobile
ja: モバイル

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Duration
ja: 期間

en: Delay
ja: 遅延

en: Attach method
ja: 取り付け方法

en: Selector
ja: セレクター

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Installed
ja: インストール済み

en: Duplicate
ja: 複製

en: Interval
ja: 間隔

en: Distance
ja: 距離

en: Offset
ja: オフセット

en: Target
ja: ターゲット

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Origin
ja: 原点

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Rotate
ja: 回転

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Save and go to list
ja: 保存してリストに移動
