ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Container
ro: Recipient

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Top
ro: Sus

en: Updated
ro: Actualizat

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Scale
ro: Scalare

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Duration
ro: Durată

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Installed
ro: Instalat

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Offset
ro: Decalaj

en: Target
ro: Țintă

en: Origin
ro: Origine

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Rotate
ro: Rotire

en: All pages except those listed
ro: Pe toate paginile cu excepţia celor listate

en: Only the listed pages
ro: Numai în paginile listate
