ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Container
fr: Conteneur

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Top
fr: Haut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Bottom
fr: Bas

en: Always
fr: Toujours

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Linear
fr: Linéaire

en: Scale
fr: Échelle

en: Cleanup
fr: Nettoyer

en: Not installed
fr: Non installé

en: Duration
fr: Durée

en: Delay
fr: Délai

en: Attach method
fr: Méthode d'attache

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Installed
fr: Installé

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Interval
fr: Intervalle

en: Rebuild
fr: Reconstruire

en: Local
fr: Locale

en: Offset
fr: Décalage

en: Add Target
fr: Ajouter une cible

en: Target
fr: Cible

en: Opacity
fr: Opacité

en: Debug mode
fr: Mode debug

en: Minimized
fr: Minimisé

en: Origin
fr: Origine

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: Rotate
fr: Rotation

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Save and go to list
fr: Enregistrer et aller à la liste
