ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Container
id: Kontainer

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Top
id: Atas

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Bottom
id: Dasar

en: Always
id: Selalu

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Comment
id: Komentar

en: Scale
id: Skala

en: Not installed
id: Tidak terinstal

en: Duration
id: Durasi

en: Selector
id: Pemilih

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Installed
id: Terinstal

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Rebuild
id: Bangun Kembali

en: Offset
id: Letak

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Rotate
id: Rotasikan

en: All pages except those listed
id: Semua halaman kecuali yang tercantum

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar
