ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Container
it: Contenitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Top
it: In cima

en: Updated
it: Aggiornato

en: Bottom
it: In fondo

en: Always
it: Sempre

en: Visibility
it: Visibilità

en: Comment
it: Commento

en: Filter
it: Filtra

en: Scale
it: Scala

en: Cleanup
it: Ripulitura

en: Not installed
it: Non installato

en: Duration
it: Durata

en: Selector
it: Selettore

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Installed
it: Installato

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Interval
it: Intervallo

en: Distance
it: Distanza

en: Rebuild
it: Ricostruisci

en: Offset
it: Scostamento

en: Opacity
it: Opacità

en: Origin
it: Origine

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Rotate
it: Ruota

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate
