ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: Save
pt: Guardar

en: Top
pt: Topo

en: Updated
pt: Atualizado

en: Bottom
pt: Baixo

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Comment
pt: Comentar

en: Filter
pt: Filtro

en: Scale
pt: Escala

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Duration
pt: Duração

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Installed
pt: Instalado

en: Duplicate
pt: Duplicados

en: Interval
pt: Intervalo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Target
pt: Destino

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Rotate
pt: Rodar
