ScrollReveal JS (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (57 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Container
uk: Контейнер

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Top
uk: Зверху

en: Updated
uk: Оновлено

en: Bottom
uk: Знизу

en: Always
uk: Завжди

en: Visibility
uk: Видимість

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Linear
uk: Лінійне

en: Scale
uk: Масштаб

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Cleanup
uk: Очищення

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Duration
uk: Тривалість

en: Delay
uk: Затримка

en: Selector
uk: Вибір

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Once
uk: Одноразово

en: Installed
uk: Встановлено

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Interval
uk: Проміжок

en: Distance
uk: Відстань

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Local
uk: Локаль

en: Offset
uk: Зміщення

en: Add Target
uk: Додати ціль...

en: Target
uk: Ціль

en: Add target
uk: Додати пристрій

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Minimized
uk: Мінімізація

en: Origin
uk: Джерело

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Rotate
uk: Поворот

en: Easing
uk: Ослаблення

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Ease
uk: Ослаблення

en: URL Visibility
uk: Видимість URL

en: Save and go to list
uk: Зберегти і перейти до списку
