SDC Devel (1.0.0) - en to eu translation catalogue (10 entries)

en: Development
eu: Garapena

en: Type
eu: Mota

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Message
eu: Mezua

en: Component
eu: Osagaia

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Source
eu: Iturburua
