SDC Devel (1.0.0) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Development
hi: उद्विकास

en: Type
hi: प्रकार

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Message
hi: संदेश

en: Component
hi: अंग

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Severity
hi: तीव्रता

en: Line
hi: रेखा

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Source
hi: स्रोत
