SDC Devel (1.0.0) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: Overview
ja: 概観

en: Message
ja: メッセージ

en: Component
ja: コンポーネント

en: Unknown
ja: 不明

en: Filter
ja: フィルター

en: Severity
ja: 重大度

en: Line
ja: 行

en: Details
ja: 詳細

en: Source
ja: ソース

en: Forbidden
ja: 禁止された

en: Conditional rules
ja: 条件付きルール
