SDC Devel (1.0.0) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Development
ru: Разработка

en: Type
ru: Тип

en: Overview
ru: Обзор

en: Message
ru: Сообщение

en: Component
ru: Компонент

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Filter
ru: Фильтр

en: Severity
ru: Важность

en: Line
ru: Линия

en: Details
ru: Подробности

en: Source
ru: Источник

en: Forbidden
ru: Запрещено

en: No messages found.
ru: Сообщений не найдено.

en: Conditional rules
ru: Условные выражения
