SDC Devel (1.0.1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Type
pt: Tipo

en: Overview
pt: Visão geral

en: Message
pt: Mensagem

en: Component
pt: Componente

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Filter
pt: Filtrar

en: Severity
pt: Severidade

en: Line
pt: Linha

en: Details
pt: Detalhes

en: Source
pt: Fonte

en: Forbidden
pt: Proibido

en: Conditional rules
pt: Regras condicionais
