Single Directory Components Styleguide (1.2.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Text
hu: Szöveg

en: Colors
hu: Színek

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: @count tétel

en: Accessibility
hu: Akadálymentesség

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Verifying entry...
hu: Bejegyzés ellenőrzése…
