Search API (8.x-1.0-alpha13) - en to bn translation catalogue (39 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: none
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: General
bn: সাধারণ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Hide
bn: লুকাও

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি
