Search API (8.x-1.0-alpha14) - en to fil translation catalogue (33 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Remove
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Language
fil: Wika

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Date
fil: Petsa

en: Search
fil: Hanapin

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: none
fil: wala

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Add
fil: Idagdag

en: View
fil: Tingnan

en: Configure
fil: Ayusin

en: Page
fil: Pahina

en: Roles
fil: Mga papel

en: ‹ previous
fil: ‹ nakaraan

en: next ›
fil: susunod ›

en: Languages
fil: Mga wika

en: Read only
fil: Basahin lamang

en: and
fil: at

en: HTML filter
fil: Tagasala ng HTML
