Search API (8.x-1.21) - en to oc translation catalogue (111 entries)

en: Title
oc: Títol

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: all
oc: tot

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: none
oc: pas cap

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: Done
oc: Acabat

en: Page
oc: Pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Roles
oc: Ròtles

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Transliteration
oc: Transliteracion

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Last
oc: Darrièr

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Integer
oc: Entièr

en: Tracker
oc: Seguiment

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Languages
oc: Lengas

en: First
oc: Primièr

en: or
oc: o

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Index
oc: Indèx

en: Exceptions
oc: Excepcions

en: Exception
oc: Excepció

en: Hide
oc: Amagar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o mai.

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: empty
oc: vide

en: Offset
oc: Decalatge

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: and
oc: et

en: field
oc: camp

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Bundles
oc: Paquets

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Sum
oc: Somme

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: Is all of
oc: Tot parmi

en: Is none of
oc: Aucun parmi

en: not
oc: pas

en: Break lock
oc: Far sauter lo verrolh

en: The length of time raw query results should be cached.
oc: La durada pendent la quala los resultats bruts de la requèsta devraient èsser mis en cache.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
oc: La durada pendent la quala lo HTML generat deuriá èsser mis en cache.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: HTML filter
oc: filtre HTML

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: Minimum word length to index
oc: Talha minimala dels mots d'indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
oc: Lo nombre de caractèrs qu'un mot deu aver per èsser indexat. Un paramètre mai feble significa un melhor classament dels resultats de recèrca, mas tanben una banca de donadas mai granda. Cada recèrca deu contenir al mens un mot clau d'aquesta talha (o mai grand).

en: Simple CJK handling
oc: Gestion CJK simpla

en: Item ID
oc: Identificant d'element

en: Indexed
oc: Indexé

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Save and add fields
oc: Enregistrar e apondre los camps

en: Exposed
oc: Expausat

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Content access
oc: Accès al contengut

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon sasir mantuna valor jos la forma 1+2+3 (pour OR) o 1,2,3 (pour AND).

en: Master
oc: Maître

en: Aggregation type
oc: Tipe d'agregacion

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda
