Search API (8.x-1.22) - en to am translation catalogue (45 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: none
am: ምንም

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Configure
am: ውቀር

en: Page
am: ገጽ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Ignore
am: ችላ በል

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Read only
am: ንባብ ብቻ

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: HTML filter
am: ኤች ቲ ኤም ኤል ማጣሪያ

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
