Search API (8.x-1.22) - en to el translation catalogue (118 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: all
el: όλα

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: none
el: κανένα

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Options
el: Επιλογές

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Done
el: Έγινε

en: Page
el: Σελίδα

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Field ID
el: ID πεδίου

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: Desc
el: Φθί

en: Transliteration
el: Μεταγραφή

en: General
el: Γενικά

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: String
el: Φράση

en: Last
el: Τελευταίο

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Operator
el: Τελεστής

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Languages
el: Γλώσσες

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: or
el: ή

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Exception
el: Εξαίρεση

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: product
el: προϊόν

en: empty
el: κενό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Search content
el: Αναζήτηση ύλης

en: and
el: και

en: field
el: πεδίο

en: Cache options
el: Επιλογές λανθάνουσας μνήμης

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Cancel changes
el: Ακύρωση αλλαγών

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: HTML filter
el: Φίλτρο HTML

en: Edit field
el: Επεξεργασία πεδίου

en: Minimum word length to index
el: Ελάχιστο μήκος λέξης για εισαγωγή στο ευρετήριο

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
el: Ο αριθμός χαρακτήρων που πρέπει να έχει μια λέξη για να εισαχθεί στο ευρετήριο. Μικρότερη τιμή σημαίνει καλύτερη αξιολόγηση των αποτελεσμάτων της αναζήτησης αλλά και μεγαλύτερη βάση δεδομένων. Κάθε ερώτημα αναζήτησης πρέπει να περιέχει τουλάχιστον μία λέξη-κλειδί που έχει αυτό το μήκος (ή μεγαλύτερο).

en: Simple CJK handling
el: Απλός χειρισμός CJK

en: Item ID
el: ID αντικειμένου

en: Indexed
el: Ευρετηριοποιημένο

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Save and add fields
el: Αποθήκευση και προσθήκη πεδίων

en: Machine name: @name
el: Όνομα μηχανής: @name

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Asc
el: Αύξ

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: You have unsaved changes.
el: Έχετε αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί.

en: Allows users to apply an action to one or more items.
el: Επιτρέπει στους χρήστες να εφαρμόσουν μια δράση σε ένα ή περισσότερα αντικείμενα.

en: @label referenced from @field_name
el: @label αναφερόμενο από @field_name
