Search API (8.x-1.27) - en to mr translation catalogue (54 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: all
mr: सर्व

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Page
mr: पान

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: General
mr: साधारण

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: String
mr: संज्ञा

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Languages
mr: भाषा

en: Read only
mr: फक्त वाचण्यासाठीच

en: Minimum
mr: किमान

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Minimum word length to index
mr: अनुक्रमीत करण्यासाठीची किमान अक्षर संख्या

en: Dependencies
mr: आवश्यकता

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
