Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Search
ar: بحث

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Url
ar: المسار

en: Filter
ar: انتقاء

en: Position
ar: الوضع

en: Pattern
ar: النموذج

en: Arabic
ar: عربية

en: English
ar: إنجليزية

en: French
ar: فرنسية

en: Italian
ar: إيطالية

en: Spanish
ar: أسبانية

en: Japanese
ar: يابانية

en: Korean
ar: كورية

en: Results
ar: النتائج

en: Index
ar: الفهرس

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Bulgarian
ar: بلغارية

en: Croatian
ar: كرواتية

en: Czech
ar: تشيكية

en: Danish
ar: دنماركية

en: Dutch
ar: هولندية

en: Finnish
ar: فنلندية

en: German
ar: ألمانية

en: Greek
ar: يونانية

en: Hungarian
ar: مجرية

en: Polish
ar: بولندية

en: Romanian
ar: رومانية

en: Russian
ar: روسية

en: Slovak
ar: سلوفاكية

en: Swedish
ar: سويدية

en: Turkish
ar: تركية

en: Lithuanian
ar: ليتوانية

en: Catalan
ar: كتلانية

en: Estonian
ar: إستونية

en: Gujarati
ar: جوجاراتية

en: Icelandic
ar: إيسلندية

en: Kannada
ar: كندية

en: Latvian
ar: لاتفية

en: Malayalam
ar: مالايالامية

en: Marathi
ar: ماراتية

en: Punjabi
ar: بنجابية

en: Slovenian
ar: سلوفينية

en: Tamil
ar: تاميلية

en: Telugu
ar: تيلوغية

en: Thai
ar: تايلندية

en: Urdu
ar: أردية

en: Vietnamese
ar: فيتنامية

en: UUID
ar: المعرف UUID
