Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (45 entries)

en: Search
ca: Cerca

en: - None -
ca: - Cap -

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Filter
ca: Filtra

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Position
ca: Posició

en: Pattern
ca: Patró

en: Arabic
ca: Àrab

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Results
ca: Resultats

en: Index
ca: Índex

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Catalan
ca: Català

en: Estonian
ca: Estonià

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Kannada
ca: Kannada (kanarès?)

en: Latvian
ca: Letó

en: Malayalam
ca: Malaialam

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Thai
ca: Tailandès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Connection
ca: Connexió

en: Link this field to the original piece of content
ca: Enllaça aquest camp a la peça original de contingut

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.
