Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to es translation catalogue (49 entries)

en: Search
es: Buscar

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Timestamp
es: Sello temporal

en: Url
es: URL

en: Filter
es: Filtro

en: Sortable
es: Ordenable

en: Position
es: Posición

en: Pattern
es: Patrón

en: Arabic
es: Árabe

en: English
es: Inglés

en: French
es: Francés

en: Italian
es: Italiano

en: Spanish
es: Español

en: Japanese
es: Japonés

en: Korean
es: Coreano

en: API key
es: Clave del API

en: Results
es: Resultados

en: Index
es: Índice

en: Keyword
es: Clave

en: Bulgarian
es: Búlgaro

en: Croatian
es: Croata

en: Czech
es: Checo

en: Danish
es: Danés

en: Dutch
es: Holandés

en: Finnish
es: Finlandés

en: German
es: Alemán

en: Greek
es: Griego

en: Hungarian
es: Húngaro

en: Norwegian
es: Noruego

en: Polish
es: Polaco

en: Romanian
es: Rumano

en: Russian
es: Ruso

en: Slovak
es: Eslovaco

en: Swedish
es: Sueco

en: Turkish
es: Turco

en: Lithuanian
es: Lituano

en: Catalan
es: Catalán

en: Estonian
es: Estonio

en: Icelandic
es: Islandés

en: Kannada
es: Kanada

en: Latvian
es: Letón

en: Marathi
es: Márata

en: Punjabi
es: Punjabí

en: Slovenian
es: Esloveno

en: Telugu
es: Telugo

en: Thai
es: Tailandés

en: Vietnamese
es: Vietnamita

en: Link this field to the original piece of content
es: Enlazar este campo a la pieza original de contenido

en: @name field is required.
es: El campo @name es obligatorio.
