Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Url
nl: URL

en: Sortable
nl: Sorteerbaar

en: Position
nl: Positie

en: Pattern
nl: Patroon

en: Arabic
nl: Arabisch

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: API key
nl: API-sleutel

en: Results
nl: Resultaten

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: German
nl: Duits

en: Greek
nl: Grieks

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Norwegian
nl: Noors

en: Polish
nl: Pools

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Estonian
nl: Ests

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Latvian
nl: Lets

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Thai
nl: Thais

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Connection
nl: Verbinding

en: Link this field to the original piece of content
nl: Dit veld naar de oorspronkelijke inhoud linken

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.
