Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (57 entries)

en: Search
ru: Поиск

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Timestamp
ru: Время

en: Url
ru: Url-адрес

en: Filter
ru: Фильтр

en: Sortable
ru: Может быть отсортирован

en: Position
ru: Позиция

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Arabic
ru: Арабский

en: English
ru: Английский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Japanese
ru: Японский

en: Korean
ru: Корейский

en: API key
ru: API-ключ

en: Results
ru: Результаты

en: Index
ru: Индекс

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Bulgarian
ru: Болгарский

en: Croatian
ru: Хорватский

en: Czech
ru: Чешский

en: Danish
ru: Датский

en: Dutch
ru: Голландский

en: Finnish
ru: Финский

en: German
ru: Немецкий

en: Greek
ru: Греческий

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Norwegian
ru: Норвежский

en: Polish
ru: Польский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Slovak
ru: Словацкий

en: Swedish
ru: Шведский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: Lithuanian
ru: Литовский

en: Enable logging
ru: Включить журналирование

en: Catalan
ru: Каталанский

en: Estonian
ru: Эстонский

en: Gujarati
ru: Гуджарати

en: Icelandic
ru: Исландский

en: Kannada
ru: Каннада

en: Latvian
ru: Латышский

en: Malayalam
ru: Малаялам

en: Marathi
ru: Маратхи

en: Punjabi
ru: Панджаби

en: Slovenian
ru: Словенский

en: Tamil
ru: Тамильский

en: Telugu
ru: Телугу

en: Thai
ru: Тайский

en: Urdu
ru: Урду

en: Vietnamese
ru: Вьетнамский

en: Connection
ru: Соединение

en: The URL is invalid.
ru: Адрес недействителен.

en: Searchable
ru: Возможен поиск

en: Link this field to the original piece of content
ru: Сделать это поле ссылкой на полную версию материала

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.
