Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to ta translation catalogue (47 entries)

en: Search
ta: தேடல்

en: - None -
ta: - இல்லை -

en: Timestamp
ta: நேரமுத்திரை

en: Url
ta: முகவரி

en: Filter
ta: வடிகட்டி

en: Position
ta: இடம்

en: Arabic
ta: அரேபிக்

en: English
ta: ஆங்கிலம்

en: French
ta: பிரெஞ்சு

en: Italian
ta: இத்தாலியர்

en: Spanish
ta: ஸ்பானிஷ்

en: Japanese
ta: ஜப்பானீஸ்

en: Korean
ta: கொரியன்

en: Results
ta: முடிவுகள்

en: Index
ta: முகப்பட்டவணை

en: Keyword
ta: திறவுச்சொல்

en: Bulgarian
ta: பல்கேரியர்

en: Croatian
ta: குரோசியர்

en: Czech
ta: செக்கஸ்லோவாகியர்

en: Danish
ta: தனிஷ்

en: Dutch
ta: டச்

en: Finnish
ta: பின்னிஷ்

en: German
ta: ஜெர்மன்

en: Greek
ta: கிரீக்

en: Hungarian
ta: ஹங்கேரியர்

en: Polish
ta: பொலிஷ்

en: Romanian
ta: ரோமானியன்

en: Russian
ta: ரஷ்யன்

en: Slovak
ta: சுலொவக்

en: Swedish
ta: சுவேதிஸ்

en: Turkish
ta: டர்கிஸ்

en: Lithuanian
ta: லித்தோனியன்

en: Catalan
ta: கடலன்

en: Estonian
ta: எசுடோனியர்

en: Gujarati
ta: குஜராத்தி

en: Icelandic
ta: ஐஸ்லாந்தியர்

en: Kannada
ta: கன்னட

en: Latvian
ta: லாத்வியன்

en: Malayalam
ta: மலயாளம்

en: Marathi
ta: மராத்தி

en: Punjabi
ta: பஞ்சாபி

en: Slovenian
ta: சுலொவெனியன்

en: Tamil
ta: தமிழ்

en: Telugu
ta: தெலுங்கு

en: Thai
ta: தாய்

en: Urdu
ta: உருது

en: Vietnamese
ta: வியட்நாமிஸ்
