Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (42 entries)

en: Search
ur: تلاش

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Arabic
ur: عربی

en: English
ur: انگریزی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Italian
ur: اطالوی

en: Spanish
ur: ہسپانوی

en: Japanese
ur: جاپانی

en: Korean
ur: کوریائی

en: Bulgarian
ur: بلغاری

en: Croatian
ur: کروشیائی

en: Czech
ur: چیک

en: Danish
ur: ڈینش

en: Dutch
ur: ڈچ

en: Finnish
ur: فنش

en: German
ur: جرمن

en: Greek
ur: یونانی

en: Hungarian
ur: ہنگیرین

en: Polish
ur: پولش

en: Romanian
ur: رومی

en: Russian
ur: روسی

en: Slovak
ur: سلاواکی

en: Swedish
ur: سویڈش

en: Turkish
ur: تُرک

en: Lithuanian
ur: لیتھوانی

en: Catalan
ur: کیٹالن

en: Estonian
ur: اسٹوني

en: Gujarati
ur: گجراتی

en: Icelandic
ur: آئیس لینڈک

en: Kannada
ur: کناڈا

en: Latvian
ur: لیٹوین

en: Malayalam
ur: ملایالم

en: Marathi
ur: مراٹھی

en: Punjabi
ur: پنجابی

en: Slovenian
ur: سلووینیائی

en: Tamil
ur: تامل

en: Telugu
ur: تیلگو

en: Thai
ur: تھائی

en: Urdu
ur: اردو

en: Vietnamese
ur: ویتنامی
