Search API Azure AI Search (1.0.0-alpha2) - en to hy translation catalogue (40 entries)

en: Search
hy: Որոնել

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: English
hy: Անգլերեն

en: French
hy: Ֆրանսերեն

en: Italian
hy: Իտալերեն

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

en: Croatian
hy: Խորվատերեն

en: Czech
hy: Չեխերեն

en: Danish
hy: դանիերեն

en: Dutch
hy: Հոլանդերեն

en: Finnish
hy: Ֆիններեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Greek
hy: Հունարեն

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Romanian
hy: Ռումիներեն

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: Slovak
hy: Սլովակերեն

en: Swedish
hy: Շվեդերեն

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Lithuanian
hy: Լիտվերեն

en: Catalan
hy: Քաթալան

en: Estonian
hy: Էստոներեն

en: Gujarati
hy: Գուջարաթի

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Kannada
hy: Կաննադա

en: Latvian
hy: լատվիերեն

en: Marathi
hy: մարաթերեն

en: Punjabi
hy: փենջաբերեն

en: Slovenian
hy: սլովեներեն

en: Tamil
hy: թամիլերեն

en: Telugu
hy: տելուգու

en: Thai
hy: թայերեն

en: Urdu
hy: ուրդու

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն
